BLOG

Rezydencja z ogrodem w Wilanowie - publikacja w magazynie 'High Living'

W 2015 roku wykonałem sesję wnętrzarską w tej pięknej rezydencji w podwarszawskim Wilanowie, nieco wcześniej zrobiłem zdjęcia ogrodowe w pięknym rosarium otaczającym ten obiekt z obu stron. Zdjęcia wnętrz ukazały się w miesięczniku "Weranda" w kwietniu 2016 roku, a zdjęcia ogrodu w magazynie "Świat Rezydencji". Teraz przyszedł czas na publikację w ekskluzywnym magazynie 'High Living' 2018 :)
Ta rezydencja, położona na przedpolu pałacowym Pałacu Wilanowskiego, ma burzliwą historię, pierwotnie był tu Szpital św. Aleksandra zaprojektowany przez Henryka Marcniego w I połowie XIX wieku. Obecni właściciele podnieśli ten budynek z ruin, i to nie w przenośni, co widać na archiwalnych zdjęciach na końcu galerii.

Pieniądze, które gospodarze włożyli w renowację, idą w miliony, jestem naprawdę pełen podziwu dla determinacji właścicieli. Podczas remontu natrafiono na zakorkowaną butelkę, w której był akt erekcyjny z 31 lipca 1846 roku podpisany w święto św. Ignacego Loyoli, nie dziwię się że otwierano tą butelkę w rękawiczkach :)